DAHUA LM27-E231BN 27" Gaming
LCD Monitor|DAHUA|LM27-E231BN|27"|Gaming|Panel IPS|1920x1080|16:9|200Hz|0.5 ms|DHI-LM27-E231BN
EAN:
Kaina:
126,63 Eur
Yra LV sandelyje
1-2 d.d.
Greitas pristatymas
40+
šalių išsiųsta prekių
14 metų
IT rinkoje
2000+
Verslo klientų
Design
Detachable stand Yes
Feet colour Black
Frameless design Yes
Front bezel colour Black
Market positioning Gaming
Product colour Black
Display
Backlight type Edge LED
Colour depth 8 bit
Colour gamut standard NTSC
Contrast ratio (typical) 1000:1
Display brightness (typical) 350 cd/m²
Display diagonal 27 "
Display diagonal (metric) 69 cm
Display number of colours 16.7 million colours
Display resolution 1920 x 1080 pixels
Display technology LED
Haze rate 25 %
HD type Full HD
High Dynamic Range (HDR) supported Yes
High Dynamic Range (HDR) technology High Dynamic Range 10 (HDR10)
LED backlight Yes
Maximum refresh rate 200 Hz
Native aspect ratio 16:9
NTSC coverage (typical) 85 %
Panel type IPS
Pixel density 81.59 ppi
Pixel pitch 0.3114 x 0.3114 mm
Response time 0.5 ms
Response time (MPRT) 1 ms
Screen shape Flat
Surface hardness 3H
Touchscreen No
Viewable size, horizontal 597.888 mm
Viewable size, vertical 336.312 mm
Viewing angle, horizontal 178 °
Viewing angle, vertical 178 °
Energy Efficiency
Data Sheet (Link) https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2307456/fiches?language=EN
Energy efficiency class E
EPREL Registration Number 2307456
EPREL Version Number 1
Ergonomics
Height adjustment No
LED indicators Yes
Panel mounting interface 100 x 100 mm
Plug and Play Yes
Tilt adjustment Yes
Tilt angle range -5 - 20 °
VESA mounting Yes
Wall mountable Yes
Multimedia
Built-in camera No
Built-in speaker(s) No
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H) 10 - 85 %
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H) 5 - 90 %
Storage temperature (T-T) -20 - 60 °C
Other features
Compliance certificates CE/Electromagnetic Compatibility (EMC)/Low Voltage Directive (LVD)
Mean time between failures (MTBF) 30000 h
Packaging content
Cables included DisplayPort
Manual Yes
Power adapter included Yes
Stand included Yes
Packaging data
Package depth 150 mm
Package height 460 mm
Package type Box
Package weight 4850 g
Package width 695 mm
Performance
Low Blue Light technology Yes
Ports & interfaces
Audio output Yes
Built-in USB hub No
DisplayPort version 1.4
DisplayPorts quantity 1
HDMI Yes
HDMI ports quantity 1
HDMI version 2.0
Power
AC adapter output voltage 12 V
Current rating 4 A
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 28 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 21 kWh
Energy efficiency class (HDR) G
Energy efficiency class (SDR) E
Energy efficiency scale A to G
Power consumption (max) 32 W
Power consumption (off) 0.3 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Power consumption (typical) 24.6 W
Power supply type External
Specification
Summary Dahua Technology LM27-E231BN. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 0.5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product colour: Black
Category Code LC3
Unit Box Height 0.46
Unit Box Length 0.69
Unit Box Width 0.15
Model DHI-LM27-E231BN
Unit Calculated Volume 0.04761 cubm
Product Net Weight 3.55 kg
Unit Calculated Weight 4.9 kg
Weight & dimensions
Bezel width (bottom) 22.3 mm
Bezel width (side) 8.21 mm
Bezel width (top) 8.21 mm
Depth (without stand) 57.2 mm
Height (without stand) 366.8 mm
Weight (without stand) 3550 g
Width (without stand) 614.3 mm
DAHUA LM27-E231BN 27" Gaming monitorius - tai ideali priemonė jūsų žaidimų patirčiai pagerinti. Su įspūdingu 27 colių ekranu šis monitorius suteikia nepriekaištingą vaizdo kokybę, leidžiantį pasinerti į žaidimų pasaulį su tikroviškais vaizdais bei ryškiomis spalvomis. Greito atnaujinimo dažnis ir minimalus reakcijos laikas užtikrina sklandų žaidimą be vaizdo vėlavimų ar trukdžių, todėl galite reaguoti greičiau ir tiksliau. DAHUA LM27-E231BN sukurta atsižvelgiant į šiuolaikinių žaidėjų poreikius, todėl nesvarbu, ar esate aistringas žaidėjas, ar tiesiog norite mėgautis vaizdo kokybe, šis monitorius pateisins visus jūsų lūkesčius.
Pagrindiniai privalumai
1. Ekranas: 27 colių IPS
2. Raiška: 1920x1080
3. Atkūrimo dažnis: 200Hz