DAHUA LM27-F400 27" Business/4K
LCD Monitor|DAHUA|LM27-F400|27"|Business/4K|Panel VA|3840x2160|16:9|60Hz|5 ms|Speakers|DHI-LM27-F400
EAN:
Kaina:
179,50 Eur
Yra LV sandelyje
1-2 d.d.
Greitas pristatymas
40+
šalių išsiųsta prekių
14 metų
IT rinkoje
2000+
Verslo klientų
Design
Detachable stand Yes
Feet colour Black
Frameless design Yes
Front bezel colour Black
Market positioning Business
Product colour Black
Display
Backlight type Edge LED
Colour depth 8 bit
Colour gamut standard NTSC
Contrast ratio (typical) 1000:1
Display brightness (typical) 350 cd/m²
Display diagonal 27 "
Display diagonal (metric) 69 cm
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Display technology LED
Haze rate 25 %
HD type Quad HD
LED backlight Yes
Maximum refresh rate 60 Hz
Native aspect ratio 16:9
NTSC coverage (typical) 85 %
Panel type IPS
Response time 5 ms
Screen shape Flat
Surface hardness 3H
Touchscreen No
Viewing angle, horizontal 178 °
Viewing angle, vertical 178 °
Energy Efficiency
Data Sheet (Link) https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2153941/fiches?language=EN
Energy efficiency class F
EPREL Registration Number 2153941
EPREL Version Number 3
Ergonomics
Height adjustment No
Panel mounting interface 100 x 100 mm
Plug and Play Yes
Tilt adjustment Yes
Tilt angle range -5 - 15 °
VESA mounting Yes
Wall mountable Yes
Multimedia
Built-in camera No
Built-in speaker(s) Yes
Number of speakers 2
RMS rated power 4 W
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H) 10 - 90 %
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H) 5 - 90 %
Storage temperature (T-T) -20 - 60 °C
Other features
Compliance certificates CE/Electromagnetic Compatibility (EMC)/Low Voltage Directive (LVD)
Mean time between failures (MTBF) 30000 h
Packaging content
Cables included HDMI
Manual Yes
Power adapter included Yes
Quick start guide Yes
Stand included Yes
Packaging data
Package depth 172 mm
Package height 477 mm
Package type Box
Package weight 5900 g
Package width 700 mm
Performance
Operating hours (hours/days) 24/7
Ports & interfaces
Audio output Yes
Built-in USB hub No
DisplayPort version 1.4
DisplayPorts quantity 1
HDMI Yes
HDMI ports quantity 2
HDMI version 2.1
Power
AC adapter output voltage 12 V
Current rating 4 A
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 25 kWh
Energy efficiency class (HDR) Not available
Energy efficiency class (SDR) F
Energy efficiency scale A to G
Power consumption (max) 48 W
Power consumption (standby) 0.4 W
Power consumption (typical) 40 W
Power supply type External
Specification
Summary Dahua Technology LM27-F400. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LED, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black
Category Code LC3
Unit Box Height 0.475
Unit Box Length 0.7
Unit Box Width 0.173
Model DHI-LM27-F400
Unit Calculated Volume 0.0575225 cubm
Product Net Weight 4.5 kg
Unit Calculated Weight 6.3 kg
Weight & dimensions
Bezel width (bottom) 20 mm
Bezel width (side) 2.1 mm
Bezel width (top) 2.1 mm
Depth (without stand) 48.7 mm
Height (without stand) 368.2 mm
Weight (without stand) 4500 g
Width (without stand) 613.7 mm
DAHUA LM27-F400 27" Business/4K – tai profesionaliam naudojimui sukurtas monitorius, pritaikytas išskirtinei vaizdo kokybei ir patikimumui. Su įspūdinga 4K raiška, šis 27 colių displėjus suteikia nepaprastai aiškų ir detalų vaizdą, puikiai tinka tiek darbui su duomenimis, tiek kūrybiškos vizijos realizavimui.
Pagrindiniai privalumai
1. Ekrano dydis: 27 coliai
2. Raiška: 3840x2160 4K
3. Atsako laikas: 5 ms
4. Gaiv. dažnis: 60 Hz