POWER BANK USB 27000MAH 140W/FKEH0 VENTION
EAN:
Kaina:
114,80 Eur
Yra LV sandelyje
1-2 d.d.
Greitas pristatymas
40+
šalių išsiųsta prekių
14 metų
IT rinkoje
2000+
Verslo klientų
Certificates
Compliance certificates CE/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS
Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance Yes
Design
Built-in display Yes
Charger compatibility Universal
Display type TFT
Housing material Aluminium,Polycarbonate (PC)
Number of simultaneously connected devices (max) 3
On/off switch Yes
Product colour Grey
Shape Rectangle
Packaging content
Cables included USB Type-C to USB Type-C
Quantity per pack 1 pc(s)
Travel pouch Yes
Packaging data
Package type Hanging box
Performance
Battery capacity 27000 mAh
Battery capacity 99.9 Wh
Battery voltage 22.2 V
Built-in radio No
Charging source USB
Fast charging Yes
Number of battery cells 6
USB Power Delivery (USB PD) Yes
USB Power Delivery up to 140 W
Wireless charging No
Ports & interfaces
Input interface USB Type-C
USB Type-A output ports 1
USB Type-C ports quantity 2
Power
Input voltage 5/9/12/15/20/28 V
Output voltage 5/9/12/15/20/28 V
Port 1 output current 5 A
Port 1 output power 140 W
Port 2 output current 3 A
Port 2 output power 30 W
Port 3 output current 3 A
Port 3 output power 18 W
Total output power 140 W
Specification
Summary Vention 27000mAh Power Bank 140W. Battery capacity: 27000 mAh, Fast charging technology: Adaptive Fast Charging, Power Delivery 3.0, Power Delivery 3.1, Quick Charge 3.0, Battery voltage: 22.2 V. USB Type-A output ports: 1, USB Type-C ports quantity: 2. Total output power: 140 W. Product colour: Grey
Category Code POB
Unit Box Height 0.06
Unit Box Length 0.185
Unit Box Width 0.105
Units per Shipping Box 15
Unit Calculated Volume 0.001476 cubm
Product Net Weight 0.855 kg
Unit Calculated Weight 0.867 kg
Sustainability
Doesn't contain Cadmium/Lead/Mercury
Weight & dimensions
Cable length 1 m
Depth 165 mm
Height 55 mm
Width 50 mm